05.03.2017/23:30

Rząd będzie bronił podatku handlowego

Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów poinformował na antenie radiowej „Trójki”, że obecnie nie trwają żadne prace nad nową wersją podatku handlowego. Podkreślił, że ostatecznie wypracowana ustawa, która został uchwalona przez parlament, była skonsultowana z przedstawicielami handlu.

Henryk Kowalczyk zapewnił, że rząd będzie zdeterminowany, aby bronić tej wersji, która została uchwalona przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, do którego Polska zaskarżyła na początku grudnia ub. roku decyzję Komisji Europejskiej, która wszczęła postępowanie o naruszenie prawa UE przez Polskę w związku z wprowadzeniem podatku od sprzedaży detalicznej.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów dodał, że obecna wersja podatku handlowego jest wspierana przez przedstawicieli handlu. I podkreślił, że jest to dobra wersja podatku handlowego.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.