11.10.2018/13:55

Rząd chce stworzyć Fundusz Inwestycji Kapitałowych

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, rząd planuje powołać instytucję, która będzie przeznaczała środki na zakup akcji spółek przez Skarb Państwa. Ma być dotowana z pieniędzy państwowych spółek.

W uzasadnieniu, które przytacza PAP napisano, że przychodami Funduszu będą wpłaty z zysku jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, wpłaty środków finansowych w wysokości odpowiadającej 30 proc. każdej wypłaconej dywidendy, a także zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy, z akcji należących do Skarbu Państwa, środki z tytułu zwrotu pomocy publicznej lub wsparcia niebędącego pomocą publiczną, udzielonych przedsiębiorcom z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców oraz dotacje celowe z budżetu państwa.

Zebranie środki mają być przeznaczane na wykup akcji prywatnych firm przez Skarb Państwa. Kancelaria Premiera szacuje, że nowa instytucja może liczyć na ok. 1,4 mld zł z tytułu dywidend.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.