04.04.2020/14:01

Rząd nie wyklucza zmiany limitu klientów w sklepach

Minister zdrowia Łukasz Szumowski, podczas sobotniej konferencji prasowej odpowiedział na pytanie serwisu wiadomoscihandlowe.pl, czy rząd rozważa zmianę regulacji w zakresie liczby klientów mogących przebywać w danej chwili w sklepach – na przykład w stronę uzależnienia liczby klientów od powierzchni sklepu.

Widzimy już, że niektóre sieci sklepów – np. Biedronka – montują dodatkowe kasy mobilne, by sztucznie zwiększyć limity klientów. Jeronimo Martins Polska planuje, że do końca tego weekendu mobilne kasy w wózkach będą zainstalowane we wszystkich sklepach należących do sieci.

– Analizujemy sytuacje, w których dochodzi do wykorzystywania litery prawa. Obostrzenia są wprowadzane dlatego, że chcemy chronić życie ludzkie. W związku z tym, jeśli będą takie zjawiska, będziemy na nie reagowali. Jednocześnie analizujemy całą sytuację epidemiczną, mobilność Polaków. Patrzymy, jak wprowadzone regulacje działają w polskich warunkach. Wydaje się, że w każdym tygodniu będziemy dostosowywali treść rozporządzeń do sytuacji bieżącej. Zbliżają się święta wielkanocne, będziemy musieli zareagować na tę wyjątkową sytuację – odpowiedział nam minister Łukasz Szumowski.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk również potwierdził, że będzie więcej kontroli w sklepach pod kątem liczby osób w środku i przed placówkami.

– Kontroli zarówno w punktach, jak i otwartej przestrzeni publicznej będzie dużo, a w niektórych miejscach jeszcze więcej. Musimy wszystko zrobić w tych kluczowych dniach, aby jak najmniej było zarażeń. Tutaj – jak zwykle – trzeba pochwalić Polaków za samodyscyplinę, przestrzeganie przepisów. Niemniej, zdarzają się sytuacje łamania tych regulacji i dlatego służby porządkowe będą utrzymywały wysoki stan kontroli, a w niektórych sytuacjach te kontrole będą zwiększone – zaznaczył minister podczas konferencji prasowej.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Polak 06.04.2020

    Tak nasza mentalność...nie jak się dostosować tylko...jak zakombinować...

  • Jarek67 05.04.2020

    Na każdy taki punkt łamiący przepis nałożyć karę w postaci 7 dniowego zamknięcia . Może w końcu to otrzeżwi tych pazerniaków

  • al23 04.04.2020

    Na" biedrę" nie ma rady tylko zysk się liczy a ludzie w niej pracujący się nie liczą bo chetnych do pracy dużo piepszo...ne Jeronimomartins

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.