13.03.2020/20:09

Rząd ogranicza działalność restauracji, barów i kawiarni. Będą sprzedawać tylko na wynos

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa polski rząd zdecydował, że od soboty zostaną wprowadzone ograniczenia w działalności galerii handlowych, a także restauracji, barów, pubów, kawiarni dyskotek i klubów. Firmy gastronomiczne i kawiarniane będą mogły oferować produkty na wynos.

Jak wskazał premier, podjęta została decyzja o zamknięciu klubów, dyskotek, pubów, restauracji i kasyn. Restauracje, bary i kawiarnie będą mogły prowadzić tylko działalność i na wynos. Ograniczeniem zostaną objęte także punkty gastronomiczne w centrach handlowych.

- Tego typu ograniczenia zmieniają życie Polaków. Są one potrzebne, by zabezpieczyć nas przed konsekwencjami koronawirusa. Wolimy dmuchać na zimne, ograniczać wszelkie ryzyka, dlatego wdrażamy te ograniczenia po to, by zachować maksimum prewencji - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Ograniczenia, wprowadzane w drodze rozporządzenia, będą obowiązywały przez 14 dni, ale termin ten może zostać wydłużony.

O ile sklepy spożywcze, apteki, drogerie, punkty usługowe w tym placówki bankowe i pralnie pozostaną otwarte, to rząd zdecydował  o tymczasowym zawieszeniu działania innych sklepów w galeriach, by nie generować dodatkowego ruchu. Poza galeriami handlowymi ograniczenie wobec punktów handlowych nie obowiązuje (inaczej niż w przypadku punktów gastronomicznych).

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Miodziu 15.03.2020

    Natlstepna głupota. Osoba która będzie dostarczać na wynos będzie narażona na styczność z osobnika które mogą mieć wirusa więc może się zarazić, ale jeśli ludzie zarażeni będą odwiedzać restauracje i brać na wynos mogą zarazić pracowników. Więc gdzie ta kwarantanna??

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.