09.04.2020/13:46

Rząd przedłuża do 19 kwietnia ograniczenia dla galerii handlowych oraz limity osób w sklepach!

Rząd utrzymuje obostrzenia dot. handlu do 19 kwietnia i wprowadza od przyszłego czwartku obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej - poinformowali podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Wszystkie obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, teatrów, zakładów fryzjerskich i kosmetycznych oraz punktów usług zostają przedłużone o tydzień, do 19 kwietnia. Dotyczy to również limitu klientów w sklepach i godzin dla seniorów (aczkolwiek po Wielkanocy te przepisy mogą ulec zmianie). W weekendy markety budowlane pozostaną zamknięte. 

Ponadto rząd wprowadza od 16 kwietnia obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. - Nie mówimy. że to musi być maseczka, może to być np. szalik. To jest obowiązek zasłaniania ust i nosa, tak jak wielu krajach - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Dziś mamy 5300 osób, które zachorowały. Gdyby nie izolacja, mielibyśmy dziś 50 tys chorych, taką sytuację, jaka jest we Włoszech czy we Francji. Gdybyśmy spędzili te święta, tak, jak zwykle je spędzamy, za miesiąc mielibyśmy 50 tys. chorych. Postarajmy się, żeby te święta były świętami życia - dodał.Szumowski.

- Chcemy po świętach przedstawić plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej - powiedział premier Morawiecki. I zapewnił, że tzw. druga tarcza antykryzysowa nie była ostatnim działaniem rządu w walce z epidemią. - Codziennie ludzie pracują nad tym, aby dostosowywać nasze instrumenty gospodarcze do sytuacji - dodał szef rządu.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Jeremiasty 11.04.2020

    Nie rząd a komitet centralny Pisu.

  • Baba z woza 10.04.2020

    Po wprowadzeniu obowiązku otulać nos i usta można galerie otworzyć. Sezon letni na nosie - ludzie potrzebują zmienić garderobę :)

  • MOJ NICK 09.04.2020

    Z tym zakrywanien nosa i ust mogli by przed świętami wprowadzić. Teraz największe tłoki w sklepach.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.