06.10.2020/08:35

Rząd szykuje zmianę? Lokale gastronomiczne w całym kraju czynne do 22

Jak dowiedziało się radio RMF FM, rząd rozważa nowe obostrzenia dla restauracji. Miałyby być zamknięte po 22. Wszystko po to, by uniemożliwić niektórym omijanie prawa.

Zmiana miałaby objąć cały kraj, niezależnie od stref wyznaczanych według postępu liczby wykrytych zakażeń koronawirusem. Wielu właścicieli lokali gastronomicznych organizuje w nich imprezy i dyskoteki, na których ludzie bawią się oczywiście bez zachowania dystansu oraz bez maseczek. 

Formalnie organizowanie dyskotek i innych imprez taneczno-towarzyskich jest zakazane, ale lokale, które serwują jednocześnie jedzenie, często je urządzają. Przykładem mogą być tu chociażby popularne bary, które są otwarte do rana, ale ponieważ do wódki czy piwa pitych w towarzystwie głośnej muzyki i tańców serwują np. nóżki w galarecie lub pierogi, formalnie mogą taką działalność prowadzić.

Dlatego rząd rozważa ograniczenie jesienią działania wszystkich lokali gastronomicznych do godziny 22 po to, by zlikwidować również dyskoteki. Dziś limit czasowy obowiązuje tylko w strefach czerwonych.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także