20.10.2020/08:51

Rząd poważnie rozważa poluzowanie handlu w niedziele. Są nowe propozycje

Z powodu panującej pandemii rząd może wkrótce zmienić decyzje dotyczące handlu w niedziele – poinformowało RMF FM. Nie chodzi jednak o pełną rezygnację z zakazu. Rząd wpadł na pomysł, jak przywrócić niedziele handlowe… jednocześnie ich nie przywracając.

Według informacji RMF FM niedziele handlowe mogą wrócić, ale w bardzo ograniczonym zakresie. Pandemia koronawirusa i niezadowolenia organizacji handlowych i konsumentow, a także coraz bardziej restrykcyjne ograniczenia w sklepach, oznaczają ograniczone możliwości dokonywania zakupów. 

Dlatego rząd bierze pod uwagę zwiększenie liczny niedziel handlowych w tym roku. Na razie chodzi o dwa dni – 29 listopada i 6 grudnia. W ten sposób, zwiększając liczbę dni handlowych do końca roku, udało by się obejść przepisy bez ich uchylania. 
 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Kot 21.10.2020

    a może tak konkretniej, panie Jarek? Jakie kłamstwo i czego dotyczy - pomysłu, dat czy obejścia przepisów?

  • Jarek 21.10.2020

    Nie piszcie takich bzdur i nie wywołujcie bałaganu , nawet jeżeli macie za to płacone bo to kłamstwo

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także