03.04.2020/09:04

Rządowe ograniczenia dotyczące działania sklepów dezorganizują pracę handlu

Wprowadzone przez rząd ograniczenia – m.in. ograniczenie liczby klientów jednocześnie przebywających w sklepie, godziny dla seniorów i restrykcje sanitarne – znacznie komplikują pracę sklepów. Branża ma poważny problem z realizacją obostrzeń – alarmuje Renata Juszkiewicz z POHiD w rozmowie z serwisem gazeta.pl.

Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, wskazuje w rozmowie z portalem gazeta.pl na ogromne kolejki przed sklepami, spowodowane ograniczeniem liczby klientów w sklepie do 3 osób na każdą kasę. Zwraca uwagę, że tłok w sklepach obecnie przeniósł się na parkingi. Juszkiewicz postuluje korektę przepisów i wprowadzenie limitu 1 osoby na każde 15 mkw powierzchni sklepu. Jej zdaniem takie rozwiązanie byłoby bardziej realistyczne, szczególnie w przypadku sklepów wielkopowierzchniowych.

Przedstawicielka zrzeszenia handlowców relacjonuje też problemy związane z tzw. „godzinami dla seniorów” – jej zdaniem wiele starszych osób nie do końca zrozumiało przekaz, co powoduje zamieszanie, są też problemy z wypraszaniem ze sklepu osób młodszych, a także z weryfikacją wieku klientów. Juszkiewicz postuluje w tej sytuacji korektę przepisów – osoby starsze powinny być obsługiwane priorytetowo w dwóch pierwszych godzinach po otwarciu sklepów, gdy placówki są świeżo zdezynfekowane.

Renata Juszkiewicz nie kwestionuje narzuconych przez rząd wymogów w zakresie obowiązku zakładania rękawiczek ochronnych, proponuje jednak wprowadzenie rozwiązań alternatywnych – albo rękawiczki, albo żel odkażający, albo foliowe woreczki. Zwraca uwagę, że sieci handlowe nie są w stanie zapewnić rękawiczek ochronnych wszystkich klientów, niezbędne może się zatem okazać wsparcie rządu w tym zakresie.

Czytaj więcej na stronie gazeta.pl

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Jarek 67 08.04.2020

    To po coś tam lazł skoro wiedziałeś , że od 10-12 tylko seniorzy ? A jeśli chodzi o pozostałe nakazy i zakazy to wprowadzone są w całej Europie i Ameryce , a tam już PIS nie rządzi . . Zawsze się znajdzie taka stękająca pierdoła jak ty i będzie zrzędzić . Jako dziecko wychowane na TVN-ie masz po prostu nasrane we łbie .

  • Marcin5 04.04.2020

    Godziny dla seniorów zostały wprowadzone po pisowsku - szybko, bez zastanowienia i po to aby osiągnąć efekt propagandowy a nie dać ludziom realną korzyść. Typowe działanie pisu. Byłem dzisiaj odebrać sprzęt RTV w punkcie odbioru po 10.00 i mimo, że nie było żadnych (!!!!!!!!!!!!!!!!!) Klientów to towaru mi nie wydano a więc w ogóle zrezygnowałem z realizacji zamówienia. Co za głupota, w pierwszych dniach podobno Pis wprowadził też w godzinach 10-12 zakaz obsługi Klientów poniżej 65 lat na stacjach paliwowych. Ale Pis nie myśli racjonalnie, jedyny cel tej partii to utrzymanie władzy za wszelką cenę i nie licząc się z nikim i z niczym. Pomijam, już chaos we wprowadzaniu licznych zmian, zakazów, nakazów, straszeniu ludzi grzywnami - robią to różni pisowcy i nie jest to usystematyzowane, przejrzyste i łatwo dostępne.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.