06.04.2020/19:21

Rzecznik MŚP do urzędników: Obsługujcie biznes, wasze pensje są z podatków

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, zaapelował do urzędników, by mimo epidemii obsługiwali firmy w niezbędnym zakresie. Przypomina, że ich pensje finansowane są m.in. z podatków od przedsiębiorców – informuje serwis money.pl.

Rzecznik MiŚP domaga się od kierowników urzędów, by stosowali się do rozporządzenia z 31 marca 2020 r., wydanego w związku z zagrożeniem epidemicznym, w którym zezwala się na ograniczenie pracy urzędów do niezbędnych czynności, ale nie do ich całkowitego zamknięcia. A takie sytuacje, zdaniem Abramowicza, mają miejsce.

Abramowicz przywołuje przypadki urzędów probierczych, nadzoru budowlanego czy gminnych wydziałów architektury. Rzecznik otrzymuje sygnały, że niektóre z tych urzędów praktycznie nie działają – bywa, że nie odbierają nawet przesyłek kurierskich, co utrudnia firmom bieżącą działalność i opóźnia lub wstrzymuje inwestycje.

Czytaj więcej na stronie money.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • sławomir 07.04.2020

    Najpierw będzie deflacja a potem hiperinflacja. Pozamiatane. Kto kupil zloto wygrał. Kto został z gotówką przegrał.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.