23.11.2020/18:43

S&P obniża prognozy dla Maxima Grupe. Pozycji firmy zagraża m.in. ekspansja Lidla

Agencja ratingowa S&P Global Ratings obniżyła prognozy dla Maxima Grupe ze stabilnych na negatywne, jednocześnie utrzymując ratingi na poziomie BB+. Ekspertów niepokoi wolniejsze od zakładanego tempo spłacania długów. Prognozy zakładają rosnącą presję konkurencyjną ze strony sieci Lidl.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • LT PL 23.11.2020

    Na Liwie Lidl to jedynie ciekawostka, sklep z paroma produktami niemieckimi, których nie ma w innych zdecydowanie lepiej zaopatrzonych marketach. Niestety Maxima na Litwie a Stokrotka, należąca do tej sieci w Polsce to przepaść na korzyść tej pierwszej. Maxima to kilka formatów oznaczonych znakami X. XX, XXX w zależności od wielkości sklepu. Wszystkie są dobrze zaopatrzone, czego nie można powiedzieć o Stokrotkach, które mają w zasadzie tylko podstawowe produkty. Szkoda, że Litwini nie przejęli innej większej sieci w Polsce ... a była taka okazja, niestety stracona.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także