22.12.2013/16:24

Sąd Najwyższy przyznał rację Michalczewskiemu

Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną Foodcare od wyroku Sądu Apelacyjnego, w której FoodCare domagał się od Fundacji Równe Szanse zapłaty około 0,5 mln zł za używanie oznaczenia Tiger. Wyrok jest prawomocny.

W kwietniu 2010 roku Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił powództwo firmy FoodCare. Sprawa trafiła do Sądu Apelacyjnego, który w listopadzie 2012 roku podtrzymał decyzję Sądu Okręgowego. Sprawa przeszła wszystkie instancje. – Nic nie jestem winny firmie FoodCare, wprost przeciwnie to FoodCare decyzją Sądu Okręgowego w Krakowie ma zapłacić Fundacji około 10 mln zł, a w Sądzie Okręgowym w Krakowie jest mój kolejny pozew przeciwko FoodCare na kwotę prawie 22 mln zł. Na tym nie koniec – mówi Dariusz Tiger Michalczewski. FoodCare podkreśla, że ostatni wyrok dotyczy rozliczeń finansowych, wynikających z nieobowiązującej od lat umowy promocyjnej i nie ma ścisłego związku procesowego pomiędzy tą sprawą, a sprawą o 10 mln zł. Chodzi o wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie z września 2013 roku, nakazujący firmie FoodCare zapłatę blisko 10 mln zł Fundacji Równe Szanse z tytułu zaległego wynagrodzenia, pochodzącego przede wszystkim z prowizji ze sprzedaży napojów Tiger. Wyrok nie był prawomocny, FoodCare się od niego odwołał.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.