10.01.2021/19:29

Salling Group uruchamia sklep internetowy føtex.dk

Firma wystartowała z nową platformą internetową, oferującą 10 tys. pozycji. To odpowiedź m.in. na ruchy konkurentów na duńskim rynku.

Jak informuje serwis berlingske.dk duńska grupa do tej pory niechętnie inwestowała  w e-commerce, teraz przedstawiła jednak ambitne plany. Uruchomiła serwis føtex.dk, który oferuje ok. 10 tys. produktów, głównie niespożywczych. Ruch ten wywołała pandemia, która spowodowała, że ​​więcej Duńczyków zaczęło kupować w internecie. Zyskali na tym tacy operatorzy jak Coop Danmark oraz Nemlig.com. Właściciel sieci Netto również chce pójść tą ścieżką.

Portal podkreśla, do tej pory Salling Group była obecna w internecie dzięki współpracy z platformami Blika To Go oraz Skagen Food, który oferuje pakowane posiłki. Ta pierwsza zwiększyła swoje obroty wiosną aż o 500 proc. Wszystko było efektem lockdownu.

Firma spodziewa się, że jej sprzedaż internetowa w 2025 roku będzie stanowić 8 proc. sprzedaży w 2025 roku. Obecnie wynosi ona 2,6 proc. i jak podkreśla berlingske.dk, to sklepy stacjonarne pod szyldem Netto w Polsce i Danii nadal są postrzegane, jako główny czynnik wzrostu całej grupy. Celem na duńskim rynku jest utrzymanie 35 proc. udziału sprzedaży. Z kolei na rynkach zagranicznych, głównie w Polsce, planem ma być konsolidacja działalności.

Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku Salling Group porozumiało się z Tesco w sprawie przejęcia 301 placówek brytyjskiego detalisty. Wszystkie zostaną włączone do sieci Netto.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Netto niech przerobi Tesco na nowoczesne markety 11.01.2021

  Netto powinno zrobić z Tesco nowoczesne hipermarkety .

 • Tesco 11.01.2021

  Tesco

 • Ekologiczny 11.01.2021

  Salling kupiło tylko supermarkety

 • Ekologiczny 11.01.2021

  Salling kupiło tylko supermarkety

 • Klienci 11.01.2021

  Koniecznie uruchomcie hipermarkety w Polsce, bo placówkach TESCO. Salling liczymy na Was!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.