21.09.2018/11:32

Sci-Fi staje się rzeczywistością. Można już porozmawiać z… mikrofalówką

W czwartek podczas specjalnej konferencji prasowej Amazon zaprezentował serię urządzeń i gadżetów, z którymi można się komunikować głosowo. Są wśród nich m.in. kuchenka mikrofalowa i zegar ścienny.

Amazon rozwija funkcjonalność asystenta głosowego Alexa i wdraża tę technologię do pakietu 15 nowych urządzeń. Głośnik Echo Dot z asystentem głosowym Alexa jest najlepiej sprzedającym się urządzeniem tego typu na świecie. Najnowsze wersja jest o 70 proc. głośniejsza od poprzednich i ma czystszy dźwięk. Poza nowym głośnikiem, koncern zaprezentował cały szereg urządzeń domowych z funkcją asystenta głosowego.

Z Alexą zintegrowana jest mikrofalówka Amazon Basic Microwave; inteligentne gniazdko elektryczne Smart Plug, za pośrednictwem którego można np. głosowo sterować oświetleniem w mieszkaniu; system monitoringu domowego, który wystarczy poinformować, że wychodzi się z domu, by włączył kamery, czujniki ruchu, blokady okien i drzwi, a także sterował oświetleniem w taki sposób, by z zewnątrz wydawało się, że ktoś jest w domu.

Asystent głosowy jest ponadto zintegrowany z zegarem ściennym, telewizorem oraz zestawem audio. Wszystkie te urządzenia tworzą podstawy coraz bardziej zaawansowanego systemu inteligentnego domu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.