12.05.2017/14:28

Sezon komunijny w pełni. W tym roku hitem są... deskorolki napędzane elektrycznie

Smartfony, tablety, konsole do gier – to od kilku lat jedne z najczęściej kupowanych prezentów na pierwsze komunie. W tym roku do hitów sprzedażowych dołączyły elektryczne hulajnogi i deskorolki, ale bardzo dobrze sprzedają się też tradycyjne rowery. W sklepach z elektroniką zwiększony ruch obserwowany jest już od połowy kwietnia.

– Dużym zainteresowaniem cieszą się konsole, pady. Klienci szukają także aparatów fotograficznych i tabletów, ale często sprzedawane są też laptopy – wymienia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Katarzyna Teleon z Media Expert.

Osoby, które kupują konsole, zwykle łączą je w zestawy – razem z padami, kierownicami czy joystickami. Eksperci zauważają, że sprzedaż tego typu produktów – podobnie jak tabletów, smartfonów czy laptopów – wyraźnie się zwiększa już od połowy kwietnia. Klienci coraz częściej sięgają także po technologiczne nowinki, takie jak drony czy okulary wirtualnej rzeczywistości, które umożliwiają oglądanie filmów w technologii 360 stopni i w kinowej jakości. Tradycyjnie kupowany kiedyś na komunię zegarek dziś zastępuje smartwatch.

Jak wynika ze statystyk Media Expert, w tym roku do czołówki sprzedażowej dołączyły także gadżety niezwiązane z elektroniką.

– Tegorocznym hitem są deskorolki napędzane elektrycznie, razem z muzyką. To się cieszy coraz większym powodzeniem – mówi Katarzyna Teleon.

Chociaż poruszające się na takiej deskorolce czy elektrycznej hulajnodze dziecko to dziś powszechny obrazek, nie brakuje również zwolenników bardziej tradycyjnych środków transportu. W sklepach Media Expert widoczne są znaczące wzrosty sprzedaży tradycyjnych rowerów.

– Ceny są różne, ale już od 299 zł można kupić dobry, ciekawy prezent – mówi Katarzyna Teleon.

Rodzice, którzy decydują się na zakup smartfona czy tabletu, muszą się liczyć z wydatkiem od ok. 200 zł do nawet 3 tys. Smartwatche są nieco tańsze – można je kupić od ok. 130 zł. Ceny dronów zaczynają się od ok. 500 zł. W podobnej cenie można też kupić rower dla trzecioklasisty. Na znacznie większy wydatek muszą się przygotować klienci, którzy wybrali konsole do gier – najtańsze kosztują ok. 1 tys. zł. Głębiej do kieszeni muszą sięgnąć również osoby, które dzieciom chcą kupić elektryczną deskorolkę – tu ceny zaczynają się od 1 tys. zł.

źródło: Newseria

Dodaj komentarz

13 komentarzy

 • ósemka 08.06.2017

  Konsole PS4 w ME były naprawdę najtańsze na rynku. Co do XBOXa to nie wiem, bo bardzo się nie interesowałem tym produktem. Polecam jednak porównanie!

 • kontra 08.06.2017

  Zobaczę po ile stoją te konsole w Wawie w ME. Jestem ciekaw czy zaoszczędzę

 • jasinski 08.06.2017

  Wybiorę się tam jutro po pracy, bo mieszkam na płd od Warszawy. Kiedyś spodziewałem się, że tam jest normalne centrum handlowe ze wszystkim, a tam tylko ciuchy. Wreszcie ma to sens. :)

 • Haka 08.06.2017

  lapto, telewizor i konsola są najlepij przecenione. O 7 wystartowali.

 • Lis 07.06.2017

  no wiem, idę 8-go, o ile wepchnę się między Grażyny..

 • misiek 06.06.2017

  ME to się nowe w Warszawie otwiera. Ta sieć się błyskawicznie rozwija.

 • sowik 28.05.2017

  @fit a o w me ta promka na xboxa jest??

 • tyjuj 21.05.2017

  @toto Mi w tym roku też sie przydali faktycznie

 • nats 15.05.2017

  widzę ze teraz już tylko elektronika wchodzi w grę.

 • toto 14.05.2017

  No fakt że te ich raty ratuja cztery litery...

 • bielik 14.05.2017

  To my kupiliśmy fona na raty (też ME)

 • fit 13.05.2017

  Myśmy xboxa kupili w media expert, a chrzestny właśnie ma taką deskorolkę sprezentować.

 • Preziu 12.05.2017

  Hitem jak zwykle jest playstation, ew. x-box

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.