20.12.2016/10:46

Sieć Decathlon z potężną inwestycją w Łodzi

Firma Panattoni Europe realizuje obiekt magazynowy dla firmy Decathlon. Inwestycja o powierzchni 32 000 mkw. powstaje w Łodzi, a jej planowe zakończenie przypada na marzec 2017 r. Będzie to drugi magazyn centralny firmy w Polsce, dedykowany obsłudze zarówno sklepów stacjonarnych, jak i sprzedaży internetowej.

Magazyn sieci Decathlonu będzie miał powierzchnię 32 000 mkw., z czego aż 30 000 m kw. przypada na magazyn, który podzielony będzie na trzy strefy po 10 000 mkw. każda. Powierzchnia socjalno-biurowa zajmie 1000 m kw. i tyle samo przeznaczone zostanie na warsztat – będzie on wsparciem dla usługi serwisowej sklepów Decathlon. W całym obiekcie zastosowano oświetlenie ledowe, a także dodatkowe świetliki i okna w elewacji, dzięki czemu zwiększono dostęp do naturalnego światła. Obiekt realizowany jest w Łodzi, niedaleko Panattoni Park Łódź East.

Firma Decathlon działa w Polsce od 2001 roku – wtedy otworzono pierwszą placówkę w CH Warszawa Targówek. Dzisiaj sieć ma 46 sklepów stacjonarnych w kraju, a także prowadzi sprzedaż w Internecie. Ten stały rozwój firmy spowodował potrzebę realizacji inwestycji w Łodzi. Będzie to drugi magazyn Decathlonu w Polsce, a obsługiwane z niego mają być: północna Polski oraz Skandynawia – zarówno sklepy stacjonarne, jak i e-commerce.

- Inwestycja ta potwierdza obserwacje dotyczące rynku i coraz większego udziału w nim sprzedaży internetowej, a także coraz częstszej obsługi krajów nordyckich właśnie z Polski. Jest również kluczowa dla Łodzi i regionu Polski Centralnej - mówi Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe, Panattoni Europe.

Obiekt dla firmy Decathlon powstaje niedaleko istniejącego Panattoni Park Łódź East we wschodniej części Łodzi, w dzielnicy Widzew-Olechów przy al. Ofiar Terroryzmu 11 Września, niedaleko centrum miasta (w odległości zaledwie 11 km). W sąsiedztwie znajduje się węzeł Andrespol autostrady A1 (Gdańsk-Cieszyn), a dodatkowo w niewielkiej odległości od magazynu zlokalizowana jest autostrada A2 relacji Warszawa-Poznań-Berlin.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.