05.08.2020/15:40

Sieć Dino podwoi liczbę sklepów w ciągu czterech najbliższych lat

Analitycy DM BOŚ wskazują, że przez ostatnie 10 lat spółka Dino Polska bardzo dobrze radziła sobie z rozbudową sieci sklepów co roku zwiększając ich liczbę. I zakładają, że jeszcze w najbliższych 4 latach (2019- 2023) Dino powinna być w stanie podwoić liczbę sklepów w sieci. To oznacza, że firma może przekroczyć wkrótce granicę ponad 2000 sklepów, obecnie ma ich ponad 1300.

Eksperci DM BOŚ podkreślają, że Dino jest najszybciej rozwijającą się w Polsce detaliczną siecią supermarketów o charakterze proximity zarówno pod względem liczby otwieranych sklepów, jak i dynamiki wzrostu przychodów. Model biznesowy spółki łączy mocne strony formatu proximity (sklepy średniej wielkości położone w dogodnej dla konsumenta odległości od miejsca zamieszkania lub od centrum) ze zdolnością szybkiego uruchamiania nowych sklepów oraz atrakcyjnym asortymentem produktów, głównie markowych i świeżych w konkurencyjnych cenach.

W ciągu ostatnich 5 lat spółka sukcesywnie poprawiała rentowność; marża zysku brutto na sprzedaży wzrosła z 22 proc. w 2014 do 24,3 proc. w 2019 roku. Zdaniem analityków, ta tendencja powinna się utrzymać w nadchodzących latach, głównie dzięki poprawie warunków współpracy z dostawcami ze względu na rosnącą skalę działalności oraz coraz lepszą strukturę sprzedaży.

Analitycy zmienili prognozy finansowe dla spółki i oczekują mocnego wzrostu przychodów i poprawy rentowności. Prognozują w 2020 i 2021 wzrost EBITDA odpowiednio na 31 proc. i 30 proc. rdr. Przy założeniu dalszej ekspansji w nadchodzących latach zakładają 28 proc. CAGR dla EBITDA na lata 2019-21.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Goralka 06.08.2020

    Nie szalała bym tak z Dino,sklep ciasny,z ograniczonym asortymentem,trzeba przyznać ze miesi jest zawsze swieze .....ale tluste

  • Polak 06.08.2020

    Sklepy się budują a pracownicy od rana do północy za najniższą krajową......z niewolnika nie ma pracownika....panie prezesie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także