21.01.2019/15:53

Sieć Kroger i Microsoft testują sklep przyszłości. To wyzwanie dla Amazon Go

Trzeci pod względem przychodów detalista świata i gigant technologiczny Microsoft wspólnie pracują nad futurystycznym sklepem stacjonarnym, w którym technologie cyfrowe mają ułatwić zakupy. Nowoczesne rozwiązania testowane są w dwóch supermarketach Krogera – informuje serwis CNBC.

W dwóch placówkach największej sieci supermarketów w USA testowane są takie rozwiązania, jak „cyfrowe półki sklepowe”, które mogą służyć do wyświetlania spersonalizowanych reklam, a także pozwalają na momentalne zmiany cen produktów. Inne rozwiązanie to sieć czujników, które monitorują ekspozycję produktów i ułatwiają konsumentom odszukiwanie towarów w sklepie. Cały system wykorzystuje rozwiązania chmury obliczeniowej Azure Microsoftu – relacjonuje CNBC.

System cyfrowych półek został wdrożony jesienią ubiegłego roku i funkcjonuje już w 92 marketach Kroger. W dwóch testowych placówkach został on wzbogacony o rozwiązania mobilne, dzięki którym klienci mogą sporządzić listę zakupów, a następnie są kierowani do odpowiednich alejek i półek, na których znajdują się poszukiwane przez nich towary. Gdy zbliżą się do właściwego miejsca, cyfrowa półka wyświetli wybrany przez nich symbol, by wskazać im dany towar. Z systemem zintegrowana jest aplikacja Krogera do samoobsługowej płatności – kontynuuje CNBC.

Technologia testowana przez obie firmy monitoruje ponadto zatowarowanie półek, temperaturę w urządzeniach chłodniczych, a w chmurze obliczeniowej przetwarzane są dane o indywidualnych zachowaniach i preferencjach konsumentów, dzięki czemu możliwe jest wyświetlanie reklam odpowiadających preferencjom konsumenta.

Sieć Kroger liczy obecnie 2780 supermarketów.

Źródło: cnbc.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.