30.10.2018/16:39

Sieć Lewiatan chce otwierać 200 sklepów netto rocznie

Na 2018 r. Lewiatan prognozował 200 nowych sklepów i 400 modernizacji już działających palcówek. Władze sieci zapewniają, że projekt zostanie zrealizowany i dodają, że w przyszłym roku chcą otworzyć podobną liczbę sklepów.

- Uważamy, że 200 nowych sklepów rocznie to liczba realna i zarazem bezpieczna. Będziemy się starali utrzymywać co najmniej takie tempo rozwoju. Musimy przy tym pamiętać, że mówimy o liczbie netto, tym samym liczba otwieranych sklepów będzie istotnie wyższa – podkreśla Wojciech Kruszewski, prezes zarządu Lewiatan Holding.

I dodaje: - Część sklepów, szczególnie mniejszych, w sposób naturalny wypadnie z rynku. Powodem najczęstszym są coraz częściej pojawiające się kłopoty z sukcesją. Pokolenie pionierów polskiego handlu powoli wchodzi w wiek emerytalny, a dzieci często mają zupełnie inne plany zawodowe niż prowadzenie sklepu. Zdarzają się też placówki, które mają problemy z dostosowaniem się do wymogów, z wdrażaniem naszego know-how. Te sklepy odchodzą z Sieci albo my z nich rezygnujemy. Tak więc, aby rosnąć o 200 sklepów rocznie netto, musimy de facto pozyskiwać więcej nowych placówek.

Wojciech Kruszewski zapytany w jakich regionach sieć Lewiatan widzi największy potencjał rozwoju wskazuje na największe miasta, takie jak:  Warszawa, czy Łódź. - Duże rezerwy widzimy także w innych dużych i mniejszych miastach. Stosunkowo mniejsze jest pole ekspansji w regionach, gdzie szybko rozwijaliśmy się w poprzednich latach – podsumowuje prezes Lewiatan Holding.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan powstała w 1994 roku jako organizacja zrzeszająca kupców, prowadzących działalność handlową. Obecnie pod szyldem Lewiatana działa ponad 3 200 placówek handlowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.