12.02.2019/22:51

Sieć Media Markt przejmie część biznesu Tesco na Węgrzech

Węgierski urząd antymonopolowy zatwierdził zakup przez spółkę Media Markt elektronicznej działalności w dziewięciu swoich sklepach Tesco na Węgrzech.

Przypomnijmy, że sieci Media Markt i Tesco współpracują ze sobą na rynku węgierskim już od kilku lat. Niemiecka sieć z elektroniką użytkową otwierała swoje sklepy wewnątrz hipermarketów brytyjskiego operatora.

Ograniczanie powierzchni hipermarketów, to element realizowanej od trzech lat strategii sieci Tesco na rynkach Europy Centralnej. Sieć wynajmuje powierzchnie w swoich hipermarketach nie tylko firmie Media Markt, ale także takim firmom jak: H&M i Decathlon. Tego typu kooperacja pozwala Tesco obniżyć koszty i ściągnąć do sklepów dodatkowych klientów, a tym samym zwiększyć przychody.

Warto podkreślić, że Tesco na Węgrzech w przeciwieństwie do oddziałów w innych krajach Europy Środkowej nie zamknęło dotychczas żadnych sklepów.

Źródło: IGD

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.