23.02.2017/11:09

Sieć Netto wprowadza produkty dla wegetarian

Sieć Netto wprowadza do stałej oferty swoich polskich sklepów produkty z kategorii Wege. Wegetariańskie i wegańskie produkty to oferta dla osób, które całkowicie wyeliminowały ze swojej diety mięso oraz dla tych, którzy chcą po prostu ograniczyć spożycie wyrobów mięsnych.

Na potwierdzenie trendu, coraz bardziej widocznego w zakupowych wyborach Polaków, wystarczy przytoczyć wyniki badania przeprowadzonego przez CBOS – aż 52 proc. ankietowanych uważa, że można cieszyć się dobrym zdrowiem, elimunując ze swojej diety mięso, a 87 proc. badanych jest także zdania, że jedzenie tłustego mięsa przyczynia się do chorób układu krążenia. Dlatego produkty dostępne w ofercie “Wege” sprawdzą się świetnie jako alternatywa dla tradycyjnych wyrobów.

Oferta “Wege” stanowi rozwinięcie koncepcji Zdrowy Wybór, której częścią jest ciesząca się ogromna popularnością “Półka Zdrowia”. Klienci mogą na niej znaleźć smaczne propozycje bezglutenowe, bezcukrowe, przyjazne alergikom, czy też eko. Z kolei artykuły z kategorii “Wege” znalazły swoje miejsce na oznakowanych półkach w szafach chłodniczych.

- W naszych sklepach klienci zawsze mają Zdrowy Wybór, mogą kupić na przykład wysokiej jakości bezglutenowe wyroby mięsne naszej marki własnej Bergio lub równie smaczne, jednak w wersji wegetariańskiej, produkty “Wege” od polskich producentów – mówi Daniel Grabka, dyrektor Zakupów Netto Polska.

I dodaje: - W Netto z całą pewnością będziemy rozwijać zarówno naszą “Półkę Zdrowia”, jak i ofertę “Wege”, realizując strategiczną koncepcję Zdrowego Wyboru. Klienci entuzjastycznie odnieśli się do nowych propozycji, dzieki którym każdy, także osoby na co dzień hołdujące tradycyjnej diecie, mogą urozmaicić swój jadłospis, otworzyć się na całkowicie nowe, zaskakujące doznania kulinarne.

Dostępne w Netto produkty “Wege” to między innymi pasztety warzywne, pasty z pestkami dyni lub słonecznikiem, czy klasyczny hummus. W ofercie dostępne są też parówki sojowe klasyczne oraz wędzone, plastry włoskie vege, plastry z warzywami, tofu naturalne, zupy warzywne.

Netto, to wywodząca się z Danii sieć handlowa, która w ciągu 22 lat swojej obecności na polskim rynku wypracowała pozycję jednego z największych sprzedawców detalicznych w naszym kraju. Firma ma ponad 360 sklepów w Polsce i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ponad 5 tys. osób. Poza Polską sieć obecna jest w Danii, Szwecji, Niemczech.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.