12.11.2013/08:23

Sieć Pionier ma już 3 lata

Po niespełna trzech latach działalności sieć Pionier liczy już prawie 270 sklepów. Swoje siły zdecydowali się połączyć detaliści ze Śląska, Dolnego Śląska i Małopolski.

Do Pioniera należą przede wszystkim sklepy średniej wielkości mające od 80 do 120 mkw. Detalistom nie są narzucane żadne obowiązki związane z przynależnością do sieci – nie muszą zmieniać wyglądu swoich placówek, ale oczekuje się uczestnictwa w promocjach gazetkowych. PSH Pionier ma podpisane umowy z ponad 70 dostawcami, dzięki czemu jest w stanie zaoferować prawie pełen asortyment potrzebny w sklepach tej wielkości. Sieci udaje się wynegocjować na tyle korzystne warunki handlowe, że sklepy mogą liczyć na lojalność partnerów detalicznych na poziomie średnio 50 proc., zaś w niektórych przypadkach nawet ponad 80 proc. Dla wielu sklepów ta bardzo miękka franczyza wyraźnie okazała się najkorzystniejszą formą współpracy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.