04.08.2020/12:05

Sieć Pizza Express zamknie 70 restauracji i zwolni 1,1 tys. pracowników

Sieć potwierdziła plany zamknięcia 15 proc. swoich restauracji w Wielkiej Brytanii w ramach ratowania budżetu. Firma ma ogłosić proces upadłościowy, co może skutkować zamknięciem nawet 70 z 449 restauracji w Wielkiej Brytanii.

W oświadczeniu władze firmy poinformowały, że decyzja o zamknięciu restauracji była trudna, ale „w obecnym bezprecedensowym kontekście Pizza Express uważa, że zmniejszenie wielkości skali działalności pomoże jej ochronić pozostałe 9 tys. miejsc pracy”.

Zmiany w strukturze firmy są powiązane z restrukturyzacją zadłużenia, która zmniejszy zadłużenie z 735 mln do 319 mln funtów Cięcia spowodowane są konsekwencjami koronawirusa. Pizza Express w Wielkiej Brytanii zatrudnia ponad 10 tys. pracowników. Pizza od lat pozostaje najpopularniejszym w Europie daniem zamawianym z dostawą do domu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także