10.04.2013/19:10

Sieć Pokusa idzie na północ

Operatorem sklepów Pokusa jest, powołana przez hurtownię Bzomex (działa od 1992 roku w miejscowości Stróża), spółka Nasz Polski Detal, która koordynuje także działalność sieci Delfinek. Pokusa to placówki samoobsługowe, zaś Delfinek – ladowe. W sumie jest ich już około 200. Do końca br. powinno działać 100 Delfinków i 150 Pokus. – Uskuteczniamy tzw. miękką franczyzę. Nikomu nie mówimy, ile towaru trzeba brać od nas, a ile od innych dostawców. Mimo to szacuję lojalność zakupową współpracujących z nami sklepów na około 80 proc. Niczego ich właścicielom nie narzucamy, podpowiadamy jedynie różne działania, które mają na celu obronę przed konkurencją. Detalistów przyciąga do nas m.in. fakt, że mamy coraz więcej promocji producenckich. Gwarantujemy przy tym, że w danym okresie na określonym rynku nikt takiej ceny nie dostanie – mówi Ryszard Wapiński, dyrektor ds. rozwoju sieci w firmie Bzomex.
Swoboda franczyzobiorców polega również na tym, że nie ma obowiązku ujednolicania placówek, zarówno pod względem wystroju, jak i ułożenia towarów na półce. – Każdy sklep jest inny. Jeśli w jednym produkty chemii gospodarczej znajdują się na dziesięciu metrach bieżących regału, to nie znaczy, że wszędzie tak ma być. Wszystko zależy od otoczenia konkurencyjnego, klienteli i wielu innych indywidualnych czynników. Staramy się działać dla dobra naszych franczyzobiorców, którzy mają osiągać jak najwyższe zyski z metra kwadratowego powierzchni sprzedaży – dodaje Wapiński.
Sklepy, które weszły do franczyzy zarówno Pokusy, jak i Delfinka, zachowują swój dawny wygląd, ale bezwzględnie musi się na nich znaleźć szyld operatora. Liczba indeksów w obu sieciach od lat pozostaje na takim samym poziomie: w Pokusie jest to około 5000 SKU, zaś w Delfinku – 4000. Ewoluuje za to asortyment, w zależności od potrzeb danego regionu. Sukcesywnie zwiększa się także oferta marki własnej Finezja.(HUW)

Wiadomości Handlowe, Nr 4 (124) Kwiecień 2013

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.