30.04.2020/17:59

Sieć punktów Foodio Concepts na sprzedaż

Zarząd spółki Agora w nawiązaniu do raportu w sprawie negatywnego wpływu pandemii na wyniki Grupy, poinformował o podjęciu uchwały o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości Foodio Concepts. Jednym z konceptów rozwijanych przez Foodio Concepts jest sieć restauracyjna Papa Diego.

Jak podaje Agora, sytuacja finansowa spółki uległa istotnemu pogorszeniu ze względu na wybuch pandemii, która uniemożliwiła spółce prowadzenie działalności gospodarczej i podjęcie jakichkolwiek działań naprawczych, dlatego też po analizie perspektyw gospodarczych spółki zarząd Foodio Concepts podjął uchwałę o złożeniu wniosku o upadłość. Jednocześnie rozpoczęto negocjacje w sprawie sprzedaży udziałów spółki.

W wyniku podjętej uchwały zarząd tej spółki złożył wniosek o ogłoszenie upadłości Foodio Concepts obejmującej likwidację majątku spółki do Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi XIV Wydział Gospodarczy do spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych.

Przy podejmowaniu decyzji o złożeniu wniosku w przedmiocie ogłoszenia upadłości Foodio Concepts, zarząd spółki kierował się dobrem Foodio Concepts oraz jej wierzycieli, a także koniecznością zabezpieczenia ich interesów ze względu na niewypłacalność Foodio Concepts.

Jednocześnie zarząd Agory zawiadomił o powzięciu informacji o rozpoczęciu przez spółkę zależną Helios negocjacji z potencjalnym kupującym w przedmiocie sprzedaży na jego rzecz wszystkich udziałów Helios w Foodio Concepts. Potencjalny kupujący jest inwestorem spoza branży gastronomicznej. „Ewentualna cena nabycia udziałów pozostaje wartością nieistotną” – podano w komunikacie.

W związku ze złożonym wnioskiem o upadłość Grupa Agora dokonała odpisów wartości aktywów związanych z działalnością Foodio Concepts w kwocie około 9 mln zł, które obciążą skonsolidowany wynik Grupy Agora w pierwszym kwartale 2020 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.