23.10.2018/10:41

Sieć Real z nową halą targową! Czy tak będzie wyglądał hipermarket przyszłości?

Więcej usług, świeżych produktów i food court z lokalami gastronomicznymi z kuchnią świata zaoferował Markthalle Braunschweig – nowoczesny koncept hali targowej sieci Real.

Powierzchnia nowej hali targowej wynosi około 10 tys. mkw. metrów. Patrick Müller-Sarmiento, CEO Real zapowiedział, że w tym roku w Niemczech zostaną otwarte kolejne tego typu obiekty.

Przypomnijmy, że tradycyjne placówki wielkopowierzchniowe w Europie Zachodniej borykają się z problemami, powodowanymi przez zmieniający się styl życia konsumentów, ich nawyki zakupowe, ich potrzeby i oczekiwania. Detaliści poszukują więc nowych kierunków rozwoju biznesu.

Problemem są także zmiany demograficzne – starzejąca się populacja, zmniejszenie liczebności rodzin czy rosnąca liczba gospodarstw jednoosobowych. Czynnikiem ryzyka jest także zmniejszające się przywiązanie ludzi do posiadania własnego samochodu, ponieważ sprzyja przenoszeniu się klientów do mniejszych i bliżej położonych sklepów. Do powyższych zagrożeń trzeba dodać trudności z zarządzaniem asortymentem non-food oraz szybką ekspansję e-commerce.

Nowy koncept handlowy wyróżnia luksusowy wystrój. Układ sklepu stwarza atmosferę hali targowej, co szczególnie wyraźnie odczuwa się w działach świeżej żywności oraz gastronomicznym.

Przeczytaj też: Sieć Real uruchomiła najnowocześniejszy koncept hipermarketu w Europie [PREZENTACJE VIDEO]

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.