04.08.2020/09:21

Sieć sklepów Komfort straciła na kryzysie, rok zamknięty ze stratą

Koronawirus uderzył w plany rozwoju i wyniki finansowe sieci sklepów z wyposażeniem wnętrz, należącej do Michała Sołowowa.

W marcu tego roku sieć Komfort liczyła 171 placówek i planowała powiększyć tę liczbę do 200. Ale pandemia pokrzyżowała te plany. – Ostatni rok obrotowy [zakończony 30 kwietnia 2020 r.] zamknęliśmy z wynikiem EBITDA zero plus i stratą netto – przyznaje prezes w rozmowie z „Pulsem Biznesu”, ale nie podaje konkretnych kwot.

Mimo, że przychody Komfortu wzrosły w minionym roku wzrosły do prawie 420 mln zł, ale były znacznie niższe od oczekiwanych. Na wynikach zaciążył fakt, że przez ostatnie tygodnie roku obrachunkowego sklepy sieci były zamknięte. Działać mogły jedynie placówki do 2 tys. mkw., a w przypadku sieci Komfort te wymogi spełniały sklepy franczyzowe w małych miastach.

Mimo wszystko spółka spodziewa się odrobienia strat latem. Nadal jednak niewiadomą pozostaje jesień, bo nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy obostrzenia związane z koronawirusem nie powrócą uderzając w prowadzony biznes.

Więcej na temat rozwoju sieci Komfort i jej wyników w „Pulsie Biznesu”
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także