09.11.2020/11:10

Węgierski Spar kupuje zakład produkujący mięso

Węgierski przetwórca mięsa Zimbo Perbal został kupiony przez Spar Hungary. W ten sposób sieć handlowa konsoliduje pionowo rynek i zwiększa własne moce produkcyjne na Węgrzech; już wcześniej działała bowiem w tym segmencie rynku.

Spar ma w planach modernizację fabryki Zimbo w miejscowości Perbal, na przedmieściach Budapesztu. Zakład zbudowany został w 1998 roku, wkrótce zmieni nazwę na Regnum. Zachowane zostaną wszystkie miejsca pracy w fabryce (ok. 200 osób).

Mięso i przetwory mięsne wytwarzane w fabryce Regnum będą dostępne dla klientów węgierskich sklepów Spar. Sieć handlowa umocniła swoją pozycję w tym segmencie rynku - jest już bowiem właścicielem produkującego mięso zakładu w mieście Bicske.

Dzięki posiadaniu dwóch a nie jednego zakładu zwiększą się własne moce produkcyjne węgierskiego Spara. W ubiegłym roku Spar wytworzył 40 tys. ton produktów mięsnych.

W skład Spar Hungary wchodzą 382 sklepy własne firmy, jak również 200 niezależnych sklepów działających pod wspólnym szyldem.

Przypomnijmy, że w Polsce własną produkcję mięsa rozwija sieć Dino (spółka Agro-Rydzyna). Inne sieci handlowe także starają się uruchamiać lub przejmować fabryki produkujące żywność. Przykładowo, Biedronka w Parzniewie k. Warszawy wytwarza własne zupy.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Dostawca 09.11.2020

    No tak kolejna inwestycja z nie płaconych terminowo zobowiązań dostawców

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także