31.01.2017/13:48

Sieć SPAR wejdzie na Ukrainię. Operator chce rozwijać sklepy SparExpress, Spar, EuroSpar i InterSpar

Spar Ukraine Corporation we współpracy z grupą VelWest wchodzi na rynek ukraiński. Firma zamierza rozpocząć budowę sieci sklepów, w skład której wejdą cztery formaty placówek: SparExpress, Spar, EuroSpar i InterSpar

Jak informuje Ukraińskie Stowarzyszenie Detalistów RAU Spar Ukraine w porozumieniu w VolWest Group rozpoczyna budowę sieci placówek na Ukrainie. Już w najbliższych miesiącach w miejscowości Równe otwarty zostanie pierwszy supermarket Spar.

Najbliższe plany inwestycyjne zakładają uruchomienie do końca 2017 r 15 placówek. W skład sieci wejdą cztery formaty: sklepy convenience SparExpress, o powierzchni do 200 mkw; supermarkety Spar, o powierzchni od 200 do 800 mkw; supermarkety EuroSpar o powierzchni od 800 do 3000 mkw oraz hipermarkety InterSpar, o powierzchni powyżej 3000 mkw.

W ciągu najbliższych trzech lat sieć ma liczyć ok. 50 placówek, zarówno sklepów własnych, jak i franczyzowych.


Inwestycjami na Ukrainie sieć Spar kontynuuje ekspansję międzynarodową. W grudniu 2016 r. firma podpisała umowę przejęcia od REWE 62 sklepów sieci Billa w Chorwacji, wraz z centrum logistycznym w miejscowości Sv.Helena. Po zatwierdzeniu przez urząd antymonopolowy, transakcja ma być sfinalizowana wiosną tego roku.

Z kolei na Węgrzech sieć przeprowadziła kompleksową modernizację 20 supermarketów i otworzyła kilka nowych placówek.

W grudniu ub.r. sieć otworzyła w stolicy francuskiej Prowansji najnowszy sklep convenience o pow. 275 mkw, w którym główny nacisk położono na kategorie Food-To-Go oraz świeżą żywność.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.