24.09.2018/09:40

Sieć stacji Moya ma inwestora! UOKiK dał zgodę EI na zakup udziałów w firmie Anwim

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez należący do spółki Enterprise Investors fundusz Polish Enterprise Fund VIII mniejszościowego pakietu spółki Anwim, która jest operatorem sieci ponad 180 stacji paliw od szyldem Moya.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca br. Polish Enterprise Fund VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, podpisał list intencyjny dotyczący transakcji, w ramach której miał objąć znaczący, ale mniejszościowy pakiet akcji spółki Anwim, jednego z największych niezależnych operatorów stacji benzynowych w Polsce, które działają pod marką Moya.

Celem transakcji było „wzmocnienie akcjonariatu oraz dokapitalizowanie spółki dla umożliwienia dalszego dynamicznego rozwoju sieci Moya w Polsce.” Ostateczna wartość transakcji miała zostać ustalona w toku dalszych negocjacji. Zakończenie procesu firmy uzależniały nie tylko od decyzji UOKiK, ale także od pomyślnego przebiegu analiz inwestycyjnych.

Anwim powstał w 1992 r. jako spółka założona przez dwóch przedsiębiorców. Początkowo koncentrował się na hurtowym obrocie paliwem. W 2009 r. Anwim rozpoczął działalność detaliczną pod marką Moya, która obecnie generuje połowę przychodów. Moya to ogólnopolska sieć stacji benzynowych. Składa się z ponad 180 stacji, atrakcyjnie położonych, w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Stacje w sieci Moya oferują klientom nowoczesne i dobrze zaprojektowane sklepy oraz strefy gastronomiczne. Spółka planuje dalej dynamicznie rozwijać sieć i w najbliższych pięciu latach zamierza co najmniej podwoić liczbę stacji. W ubiegłym roku łączne przychody z działalności hurtowej i detalicznej Anwim wyniosły 3,1 mld zł. Spółka zatrudnia 250 osób.   

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.