08.01.2018/14:57

Brytyjska sieć supermarketów zakaże sprzedaży napojów z kofeiną młodzieży poniżej 16 r.ż.

Sieć Waitrose od 5 marca nie będzie sprzedawać młodzieży poniżej 16 roku życia napojów z zawartością kofeiny powyżej 150 mg na litr. To odpowiedź na kampanię społeczną. Wielu producentów już mieniło recepturę po tym, jak napoje z wysoką zawartością kofeiny zostały obciążone dodatkowymi opłatami – informuje Retail Gazette.

W 2010 r. Brytyjskie Stowarzyszenie Producentów Napojów Bezalkoholowych zaleciło firmom dobrowolną rezygnację z promowania energetyków wśród osób poniżej 16 roku życia. Poza kofeiną, napoje te zawierają duża cukru, a młodzi Brytyjczycy należą do grupy najczęściej kupujących takie drinki w Europie – czytamy na portalu Retail Gazette.

Inny duży brytyjski detalista Morrisons już w 2013 r. zakazał sprzedaży napojów energetyzujących małoletnim w niektórych swoich sklepach. Napoje te nie są rekomendowane dla dzieci, a ich spożywanie w młodym wieku niesie za sobą sporo zagrożeń zdrowotnych.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.