31.08.2020/14:49

Sieć TXM wychodzi z restrukturyzacji. Układ z wierzycielami już prawomocny, spłaty rozłożone do 2027 r.

W wyniku uprawomocnienia się decyzji sądu, dotyczącej zatwierdzenia układu z wierzycielami, formalnie zakończyło się postępowanie restrukturyzacyjne spółki TXM, zarządzającej siecią sklepów Textilmarket.

Zarząd firmy, z której nazwy usunięte zostało określenie "w restrukturyzacji", zapowiada, że podejmie działania zmierzające do szybkiego notowań akcji spółki na GPW. W najbliższym czasie zwołane ma zostać walne zgromadzenie akcjonariuszy, w celu dokonania stosownych zmian statutu spółki.

- Uprawomocnienie się układu z wierzycielami jest dla nas kolejnym kamieniem milowym w procesie odbudowywania naszego biznesu - mówi cytowany w komunikacie Marcin Łużniak, wiceprezes TXM. - Kończymy fazę restrukturyzacji i rozpoczynamy wykonywanie postanowień układu. Dzięki zaangażowaniu, ciężkiej pracy i determinacji wszystkich pracowników konsekwentnie przechodzimy przez kolejne etapy programu naprawczego. Osiągnęliśmy już bardzo dużo - dodaje.

Wskazuje przy tym, że głównym celem spółki jest teraz rozwijanie handlu, czyli koncentracja na podstawowym obszarze działalności.

TXM zapewnia, że będzie dokonywało zaspokojenia wierzycieli zgodnie z treścią układu. Pierwsza płatność nastąpić ma we wrześniu i obejmie tych wierzycieli, którym należne są kwoty do 5 tys. zł. Spłata będzie jednorazowa i obejmie 100 proc. wierzytelności głównej.

Spłata wierzycieli z pozostałych grup zacznie się od stycznia 2021 r. w przypadku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz od końca czerwca 2021 roku w przypadku pozostałych wierzycieli, w szczególności wierzycieli handlowych. Kwota zobowiązań objętych układem w wysokości 35,7 mln zł będzie miała charakter długoterminowy z horyzontem spłaty do 2027 roku.

- TXM podejmie niezwłocznie działania zmierzające do ujawnienia w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego Spółki wierzycieli, względem których układ przewiduje konwersję wierzytelności na akcje w kapitale zakładowym. W konwekcji przyjęcia układu kapitał spółki ulegnie zwiększeniu o kwotę 71,4 mln zł w wyniku konwersji zobowiązań. Z kolei w konsekwencji umorzenia części zobowiązań kapitał wzrośnie o 15,9 mln zł, przy jednoczesnym zmniejszeniu wartość zobowiązań o taką samą kwotę - podkreśla spółka.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także