17.05.2017/23:16

Sieć Żabka inwestuje w centrum dystrybucyjne na Śląsku

Spółka Żabka Polska podpisała z firmą deweloperską MLP Group kontrakt na budowę centrum logistycznego obsługującego sieć sklepów Żabka oraz Freshmarket. Magazyn powstanie w Gliwicach, w gminie Zbrosławice. Obiekt zostanie przekazany najemcy w listopadzie 2017 r.

Nowe centrum dystrybucyjne Żabki będzie miał powierzchnię 24,7 tys. mkw. i powstanie w ramach parku logistycznym MLP Gliwice. Z tego blisko 23,8 tys. mkw. przeznaczone będzie na cele magazynowe, w ramach których około 4 tys. mkw. stanowić będą chłodnie i mroźnie. Pozostała powierzchnia wykorzystana będzie na potrzeby socjalno–biurowe. Zgodnie z ustaleniami obiekt zostanie udostępniony do użytku w listopadzie 2017 r.

- Nowe Centrum Logistyczne w tej części Polski jest konsekwencją dynamicznego rozwoju naszej sieci sklepów. Chcąc w pełni zaspokoić potrzeby naszych klientów związane z dostępnością i jakością oferowanych produktów, zdecydowaliśmy się na budowę kolejnego obiektu w tym regionie. Chcemy być zawsze bliżej naszych klientów oraz franczyzobiorców naszej sieci, stąd decyzje o ciągłym rozwoju architektury logistycznej – mówi Krzysztof Andrzejewski, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych w spółce Żabka Polska.

MLP Gliwice znajduje się w Szałszy na terenie gminy Zbrosławice, ok. 6 km na północ od centrum Gliwic. 
Firma Żabka Polska jest właścicielem największej – liczącej ponad 4500 placówek - w Polsce sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod marką Żabka i supermarketów Freshmarket.

 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • mrs87 28.06.2017

    Witam, kiedy będzie przenoszony magazyn z Tychów do Gliwic?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.