19.03.2018/17:02

Sieci Dino "nie stać" na przejęcia? Firma widzi kilka potencjalnych celów akwizycyjnych

Szymon Piduch, prezes spółki Dino Polska zapytany, czy firma byłaby zainteresowana przejęciami działających na rynku detalicznym w Polsce, odpowiedział, że tak, ale tylko takich firm, których model biznesowy pasowałby do modelu zarządzanej przez niego spółki.

Szymon Piduch powiedział, że „z miłą chęcią” wziął pod uwagę potencjalne akwizycje, ale „nie chciałby wywracać do góry nogami modelu biznesowego spółki, który opiera się na „własnych gruntach i własnych nieruchomościach”.

Prezes zapytany, czy są na rynku podmioty pasujące modelem do spółki Dino, stwierdził, że tak, ale jest ich niewiele i są to mniejsze, regionalne sieci.

Jednocześnie zaznaczył, że firmy „nie stać” na tego typu transakcje ze względu na bardzo wysokie wyceny spółek w branży handlowej. -  Jeśli ceny będą racjonalne, to będziemy chętnie takie rozmowy prowadzić – dodał Szymon Piduch.

Dino Polska zarządza siecią ponad 775 marketów, w formacie proximity. Placówki sieci działają głównie w zachodniej części Polski, w małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • ? 23.03.2018

    demografia jest nieubłagana i te wioseczki na które stawiają prędzej, czy później się wyludnią

  • Eurocash 19.03.2018

    Istotnych sieci, które działają w tym modelu po prostu w Polsce nie ma. Ja im się nie dziwię, na razie się rozwijają super, generują cash to po im próbować skokowo zwiększyć wartość kupując kota w worku jak obecnie są w stanie rosnąć o 30%. Gdzie znajdą siec z obrotami 1.5 mld w rozsądnej cenie z podobnym modelem biznesowym? Przejęcia nie muszą generować wartości dla akcjonariuszy. Jedynym poważnym ryzykiem dla Dino jest ich obecna wycena - po prostu są dość drodzy a inwestorzy dyskontuja, że taki wzrost 30% będzie trwał kolejnych kilka lat - czy tak będzie?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.