16.03.2020/13:00

Sieci handlowe chcą zawieszenia zakazu handlu w niedziele i odroczenia podatku od sprzedaży detalicznej

Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji w magazynie EKG, programie radia TOK FM wzywała rząd do wszechstronnego wsparcia dla handlu, który pełni obecnie niezwykle ważną rolę, zaopatrując konsumentów w żywność i inne produkty pierwszej potrzeby. Przedstawicielka wielkich sieci handlowych apelowała m.in. o złagodzenie zakazu handlu w niedziele, zawieszenie zakazu handlu po zakończeniu epidemii, czasowe odstąpienie od podatku handlowego, a także o bieżące wsparcie w zakresie zaopatrzenia w środki ochronne dla pracowników.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • Profesor 17.03.2020

  Pani zapomniała chyba, że sklepy, które reprezentuje pełnia role tylko hien żerujących na rolnikach i zakładach produkcyjnych!!!

 • Uczciwy 16.03.2020

  Możemy się przespać w szatni 3 godz i do roboty, w niedzielę mój przewoźnik PKS dba o pracowników i zawiesił wszystkie kursy, ale co tam dla minimalnej płacy mogę chodzić z buta 20 km w jedną stronę, a tym bardziej w niedzielę, taki patriota aż nie jestem, mam rodzinę i też chcę dbać o zdrowie a nie tyrać za 5, bo większość na opiece lub l4, kpiny z robola

 • nata 16.03.2020

  Zapraszam w niedzielę do sklepu -pracy jest bardzo dużo i przyda się Pani na pewno
  pracownicy sieci handlowych z radością przyjdą jeszcze w niedziele bo w tygodniu za mało narażają siebie i swoje rodziny -bardzo chętnie zobaczę jak obsługuje Pani bez maski rękawiczek ochronnych bez płynu do dezinfekcji i ubrania ochronnego rzeszę ludzi kichających smarkających na wszystkie strony. Takie głosy powinny być z urzędu zgłaszane do prokuratury jako świadome naruszanie ludzi na niebezpieczeństwo -mimo tego że pewnie pracuje Pani zdalnie to życzę żeby poczuła Pani na własnej skórze skutki tej pandemii

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.