15.04.2020/13:13

Sieci handlowe chcą zniesienia zakazu handlu w niedziele i złagodzenia innych obostrzeń

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji apeluje do rządu o podejmowanie działań wobec branży handlowej z uwzględnieniem skali funkcjonowania sektora i konieczności planowania działań z wyprzedzeniem. 

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • inga 21.04.2020

  iris sama sobie rusz głową zanim zaczniesz pisać komentarz. a o zakupach niedzielnych , po za 7 niedzielami handlowymi możesz zapomnieć .

 • Jarek67 16.04.2020

  Do Iris ,,Idąc do biedronki w pn o 9 rano nie ma połowy towarów na półkach, bo Panie są zmęczone " to nie wina wolnych niedziel tylko sieć ma za mało personelu w poniedziałek rano do obsługi klienta , lub w sobotę na drugiej zmianie jest za mało personelu do uzupełnienia towarów .

 • Iris 16.04.2020

  Do INGA rusz głową nie ograna gopsoadatki bez wzmozonego handlu. Jeszcze sobie o mnie przypomnisz jak będziesz szła w ndz na kasę już niebawem. Swoje źródła mam, nawet nie wiesz co się szykuje, ale się wkrótce dowiesz.

 • inga 16.04.2020

  do iris . zapomnij o niedzielnych zakupach, niedziela od wypoczynku

 • krystyna 16.04.2020

  Fajnie jest zza biurka nakazać innemu człowiekowi pracę wyłącznie dla jeszcze większych zysków, niech ktoś taki mądry zacznie sam pracować w niedzielę i to jeszcze za jakie pieniądze , decydenci zarabiają krocie tego co ekspedientki . Proszę się czasami zastanowić nad innym człowiekiem , odrobinę zrozumienia .

 • znawca 16.04.2020

  Dlaczego urzędy są w weekendy zamknięte ? Dlaczego poczta która może być otwarta w niedziele jest zamknięta ? Dlaczego przychodnie lekarskie są zamknięte w weekendy?
  Dlaczego tylko służby pracują w straży, policji itd. Dlaczego ci co mają wszystkie weekendy wolne chcą zmuszać ludzi pracujących w sklepach do pracy w czerwony dzień kalendarza (niedziela) . Proszę sobie odpowiedzieć na powyższe pytania i zrobić rachunek sumienia.

 • Iris 15.04.2020

  A ja jestem za i prędzej czy później to wróci. Idąc do biedronki w pn o 9 rano nie ma połowy towarów na półkach, bo Panie są zmęczone. Zobaczycie PiS po wyborach będziecie tyrać po 25h za 75%placy minimalnej. I rząd sam posuwa takie plany ratowania gospodarki. Miny zrzedna nadsanym ekspedientkom. Wkraczamy w erę pracodawcy, koniec że stawianiem warunków przez pracowników. I ile bym nie dostała lapek w dół szybko zobaczycie jak bardzo jest to prawdziwe. A ja na to czekam...

 • Jarek67 15.04.2020

  A my klienci chcemy , żeby w każdą niedzielę witał nas w każdym punkcie dyrektor i kierownicy za ladą , a prezes z radą nadzorczą pojawiał się co niedziela po kolei na wszystkich punktach swojej sieci i pomagał nam klientom w zakupach . Wtedy dopiero będziemy się czuli docenieni przez właściciela sieci i wtedy możemy pomyśleć o zakupach w niedzielę . Na razie nie ma to najmniejszego sensu .

 • Robol 15.04.2020

  Jestem przeciw handlu w niedziele, tym bardziej teraz, połowa załogi dojeżdża, w soboty i niedziele kursy PKS są zawieszone, a od poniedziałku do piątku jeżdżą co 4 godz, + obostrzenia co do ilości pasażerów ale znów się liczy dla każdego pieniądz a nie człowiek, ale jak się siedzi na kanapie, to co się dziwić, gorszy sort niegodzien uwagi.

 • Brakuss 15.04.2020

  Niedziela ma być wolna jak jest, sami niech sobie idą do pracy ci, co proponują te teksty w artykule.

  Rząd wprowadził wolne niedziele i tak niech zostanie i mam nadzieję, że zdania nie zmienią!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.