17.12.2018/11:14

Sieci handlowe wspierają największy w historii polskiej edukacji program nauczania AI

Rusza AI Schools & Academy, największy w historii program nauczania sztucznej inteligencji w polskich szkołach. Wśród głównych partnerów programu jest Żabka Polska. Inicjatywę wsparły także inne sieci handlowe.

W I LO im. Marcina Kromera w Gorlicach oficjalnie ogłoszono start programu AI Schools & Academy, którego pomysłodawcą i patronem jest Jarosław Królewski, CEO firmy technologicznej Synerise. Firma wraz z partnerami sfinansuje nauczanie sztucznej inteligencji w 1500 przedszkolach i szkołach powszechnych.

Partnerami głównymi programu są: Microsoft, EY, PZU i Żabka Polska. Inicjatywę wsparły dodatkowo Carrefour, CCC, eobuwie.pl, GroupOne, Integrated Solutions, Media Expert, Orange, Oriflame i OneUnity.

Pierwszymi beneficjentami programu zostały placówki z ziemi gorlickiej, na której urodził się i wychował Jarosław Królewski, CEO Synerise i patron przedsięwzięcia.

– Wiem, jak ważne jest wspieranie młodzieży w dążeniu do celu i dlatego w imieniu Synerise, wraz ze znakomitymi partnerami, uruchamiamy dziś nasz program szkolenia z zakresu sztucznej inteligencji. Razem pomożemy wykształcić obywateli jutra, bo AI to przyszłość – mówi Jarosław Królewski, CEO Synerise.

– Żabka mocno stawia na innowacje i obecnie jesteśmy w czołówce firm z regionu CEE pod względem stopnia zaawansowania we wprowadzaniu systemów sztucznej inteligencji. Już dziś wiemy, że mądrze wdrażane rozwiązania AI to przyszłość nie tylko dla rozwoju sieci handlowych, ale także wielu innych obszarów gospodarki. Dołączamy do projektu AI Schools, bo wierzymy, że dzięki niemu młodzi ludzie będą mieli łatwiejszy start i szanse na świetną, ambitną pracę, a firmy zyskają wartościowych pracowników, aby dalej rozwijać się na gruncie technologii – zapewnia Tomasz Blicharski, Wiceprezes Zarządu Żabka Polska.

– Widzimy, że przyszłość po części dzieje się już dzisiaj… i musimy do tego się sprawnie przygotować i jako firma i jako społeczeństwo. I to właśnie najmłodsi nam tę przyszłość przyniosą – zapewnia Karol Półtorak, Wiceprezes Zarządu CCC.

– Od lat zachęcamy naszych rodaków do korzystania z innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnej technologii. Sieć Media Expert chętnie zatem dołącza do inicjatywy, której zadaniem jest wykształcenie przyszłych specjalistów w obszarze sztucznej inteligencji – deklaruje Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

W ramach programu AI Schools & Academy, Synerise z partnerami zamierzają sfinansować nauczanie w postaci zajęć dodatkowych w liczbie minimum 10 godzin miesięcznie w 1500 przedszkolach i szkołach. Zajęcia te pozwolą uczniom rozwijać swoje umiejętności, poszerzać zakres zainteresowania nowoczesnymi technologiami, a także aktywizować kadrę nauczycielską do rozwoju swoich kompetencji.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • bart 27.01.2019

  Brawo ME!

 • Kuc 13.01.2019

  To hcyba jedyny elektromaret,a przynajmniej tylko o nich słyszałem.

 • Martapo 09.01.2019

  Dokłądnie,a media expert to coraz częściej bierze udział w takich promocjach.

 • kozak 05.01.2019

  Brawo!

 • Zdunek 04.01.2019

  No i brać z nich przykład proszę państwa, to juz nie pierwszy raz.

 • Wika 18.12.2018

  coraz fajniejsze pomysły, brawo! ME ma ekstra marketing wg mnie, ta akcja Prezenty Expert czy teraz Nocna paczka, fajnie się sprawdzają przed świętami

 • Krystian 17.12.2018

  wow mega pomysł! brawo Media Expert i reszta!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.