23.07.2018/10:23

Silesia Outlet stworzy kompleks handlowy z CH Auchan Gliwice

W Gliwicach powstaje największe na Górnym Śląsku centrum wyprzedażowe Silesia Outlet. Na przełomie sierpnia i września obiekt osiągnie stan surowy. Silesia Outlet utworzy "miękkie połączenie" z CH Auchan Gliwice.

Centrum Silesia Outlet realizowane jest w dwóch etapach. Otwarcie fazy pierwszej o powierzchni 12 tys. mkw. GLA z 70 sklepami zaplanowano na wiosnę 2019 roku. Faza druga to ponad 50 sklepów o łącznej powierzchni 8 tys. mkw. GLA. Inwestorem Silesia Outlet jest 6B47 Poland, spółka z grupy 6B47 Real Estate Investors AG.

– Na trwającej od grudnia 2017 roku budowie Silesia Outlet widać już znaczące postępy. Zaplanowane na najbliższy czas prace zmierzają do tego, by na przełomie sierpnia i września obiekt osiągnął stan surowy zamknięty – mówi Krzysztof Bębacz, Project Manager w firmie BOIG, odpowiedzialny za proces budowy i wykończenia Silesia Outlet.

Poziom komercjalizacji Silesia Outlet sięgnął 70 proc. Kolejnych 10 proc. umów jest już uzgodnionych. Zostało kilka ostatnich powierzchni sklepowych do wynajęcia. Niebawem ruszą przygotowania do drugiego etapu inwestycji.

Największe centrum wyprzedażowe na Górnym Śląsku jest zlokalizowane tuż przy autostradzie A4 Kraków-Wrocław. W bezpośredniej strefie zasięgu zamieszkuje około 6,5 mln klientów, a istniejące już w sąsiedztwie dwa obiekty retail parku, Centrum Handlowe Auchan Gliwice i Leroy Merlin, odwiedza rocznie około 4,5 mln osób. Silesia Outlet i Centrum Handlowe Auchan Gliwice będzie łączył tzw. soft connection, by stworzyć kompleks handlowy i wzajemnie generować ruch klientów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.