29.10.2018/07:59

Skarbówka nie chce umarzać podatków

Jedynie te firmy, które nie mają żadnego majątku, mogą liczyć na "odpuszczenie" podatku przez skarbówkę - pisze Rzeczpospolita.

Urzędy przychylają się do prośby o umorzenie podatku dopiero wtedy, kiedy firma jest totalnym bankrutem i nie posiada żadnego majątku. W innym przypadku zachęca np. do zastawiania nieruchomości.

Według ekspertów nawet, jeśli przedsiębiorca wykaże "ważny interes" związany z umorzeniem podatku, to i tak urzędnicy nie przychylają się do prośby. Podobnie wygląda kwestia starania się o umorzenie ze strony osób fizycznych. Duży rozgłos zyskała sprawa 90-letniej staruszki, która poprosiła urząd o zwolnienie z podatku od sprzedaży mieszkania, ze względu na niską emeryturę i konieczność pomocy rodzinie. Zgody nie otrzymała, a pomógł jej dopiero Naczelny Sąd Administracyjny.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.