05.05.2017/10:18

Skarbówka przestanie przeciągać postępowania? Nowe wytyczne od Ministerstwa Finansów

Skarbówka ma działać szybciej niż dotychczas i nie przeciągać postępowań - donosi "Puls Biznesu". Gazeta dotarła do pisma przesłanego przez Piotra Walczaka, wiceministra finansów i wiceszefa Krajowej Administracji Skarbowej do dyrektorów Izb Administracji Skarbowej i naczelników Urzędów Celno-Skarbowych, w którym zawarte zostały nowe wytyczne w zakresie tego, jak należy postępować.

- Z uwagi na dużą liczbę wszczętych a nie zakończonych postępowań kontrolnych, polecam zachowanie szczególnej staranności w celu szybkiego ich przeprowadzenia i zakończenia w możliwie najwcześniejszym terminie - można wyczytać w piśmie, którego fragmenty publikuje dzisiejszy "PB".

Wiceszef KAS chce, aby wszystkie wszczęte już postępowania zostały zakończone do 31 maja br. Taki pomysł nie podoba się niektórym pracownikom fiskusa. Jak twierdzą, w wielu przypadkach szybkie kończenie kontroli wcale nie jest uzasadnione.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.