27.08.2018/10:22

Sklep dyskryminował mężczyzn podczas rekrutacji. Sąd nakazał wypłatę odszkodowania

Ponad 13 tys. euro będzie musiał zapłacić właściciel belgijskiego sklepu odzieżowego z Louvain mężczyźnie, który bezskutecznie próbował zatrudnić się w magazynie należącym do tej samej firmy. Powód? Dyskryminacja ze względu na płeć podczas rekrutacji.

Jak donosi tvn24bis.pl, mężczyzna który odpowiedział na ogłoszenie o pracę na stanowisku szefa magazynu dostał informację, że oferta skierowana jest tylko do kobiet. Po tym jak odmówiono mu zatrudnienia, złożył skargę do Instytutu ds. Równości Kobiet i Mężczyzn (IEFH), a ten skierował sprawę do sądu.

Sąd przyznał rację mężczyźnie i nakazał właścicielom placówki handlowej wypłatę odszkodowania w wysokości 13,3 tys. euro. Kwota ta stanowić ma równowartość wynagrodzenia, jakie mężczyzna mógłby otrzymać za przepracowanie sześciu miesięcy w sklepie. Oprócz tego sklep będzie musiał wpłacić symboliczne 1 euro na rzecz IEFH.

Jak informuje tvn24bis.pl, kluczowy dowodem na dyskryminację w omawianej sprawie okazał się e-mail wysłany przez przedstawiciela firmy do mężczyzny, którego kandydaturę odrzucono. Przedstawiciele sklepu bronili swoich racji twierdząc, że udało im się w międzyczasie znaleźć lepszą kandydatkę do pracy.

Instytut ds. Równości Kobiet i Mężczyzn zdradził, że w ubiegłym roku rozpatrzył ok. 110 skarg w sprawie dyskryminacji ze względu na płeć podczas rekrutacji do pracy. Niemal połowa z nich - ok. 50 - było skargami od mężczyzn.

Czytaj więcej na tvn24bis.pl.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Zadowolony 12.09.2018

    Chociaż ten raz sąd był mądry. Bo w dobie tzw. "równouprawnienia" (szczególnie na Zachodzie) niestety mężczyźni są coraz bardziej uciskani.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.