28.05.2018/10:23

Sklep spożywczy i poczta - nowy format handlowy

Sklep spożywczy w bloku mieszkalnym, przy przystanku czy w biurowcu nikogo już nie dziwi. Rosjanie idą dalej uruchomiając nowy format handlowy łączący pocztę z tradycyjnym sklepem.

Poczta Rosji i sieć supermarketów Magnit podały szczegóły podpisanego wcześniej memorandum partnerstwa strategicznego. Jak podaje dziennik „Wiedomosti” powołując się na Nikołaja Podguzowa, generalnego dyrektora Poczty Rosji, pilotażowy projekt rozwoju sieci detalicznej łączącej placówkę pocztową ze sklepem zostanie uruchomiony 26 czerwca br.

Testy zostaną przeprowadzone w 12 punktach zlokalizowanych zarówno w miastach, jak i na wsi. Powierzchnia pocztowego Magnita wyniesie około 40 mkw. Placówki tego typu zaoferują ograniczony asortyment produktów o dłuższym okresie ważności. Projekt będzie rozwijany w Krasnodarskim Kraju, obwodzie riazańskim i Moskwie. Testy potrwają do końca listopada.

Jeśli wyniki testów pokażą, że projekt pozwala zarabiać Magnitowi i Poczcie Rosji, podejmiemy decyzję o jego dalszym poszerzeniu” – zaznaczył dyrektor generalny spółki Magnit Chaczatur Pombuchczan.

Drugi kierunek współpracy firm to logistyka. Obydwie spółki dysponują własnymi flotami samochodowymi i mają zaawansowaną sieć logistyczną. Jednak obecnie w celu transportu międzynarodowego Poczta Rosji współpracuje z podwykonawcami.

Projekt przewozów pocztowych samochodami ciężarowymi Magnita planuje się rozpocząć od 1 czerwca br. na linii Moskwa – Berlin – Leidschendam (Niderlandy) oraz Moskwa – Leipzig – Hamburg.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.