05.01.2021/08:27

Technologia znana z Amazon Go pojawiła się w sklepach na lotniskach

Po ogłoszeniu partnerstwa w marcu zeszłego roku grupa Hospitality OTG, otworzyła swoje pierwsze sklepy ogólnospożywcze CIBO Express Gourmet Market wyposażone w technologię Amazon „Just Walk Out”.

Sklepy CIBO Express na lotnisku Newark w Nowym Jorku to pierwsze dwa sklepy, które powstały w ramach partnerstwa między OTG i Amazon. Sklepy zlokalizowane w Terminalu C są wyposażone w technologię, którą Amazon zaprezentował w swoich sklepach Amazon Go oraz w większych sklepach Amazon Go Grocery.

Klienci uzyskują dostęp do sklepu za pomocą karty kredytowej. Robią zakupy w sklepie tak, jak w zwykłej placówce, ale mogą wyjść bez dalszego skanowania lub sprawdzania zakupów. Firma szuka alternatywnej metody dostępu dla klientów nieposiadających karty kredytowej. 

OTG planuje wdrożyć tę technologię w innych sklepach zlokalizowanych na lotniskach. Pomyślne przyjęcie technologii Amazona przez innego operatora prawdopodobnie doprowadzi do dalszego zainteresowania licencjonowaniem tej technologii, zwłaszcza biorąc pod uwagę przyspieszenie rozwoju rozwiązań zbliżeniowych od początku pandemii.

Mogłoby to pomóc przyspieszyć wykorzystanie technologii, która, choć często jest prezentowana i omawiana w branży handlowej, pozostaje stosunkowo rzadka pod względem wykorzystania.
 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • popmar 07.01.2021

    Brawo Paweł.

  • Paweł 05.01.2021

    I będą wiedzieć, kto, kiedy i co kupił. Człowiek inteligentny i rozumny wie, że wolność to dobro luksusowe i najdroższe, które łatwo stracić. Myślcie, płaćcie gotówką, korzystajcie z mikro i małych przedsiębiorstw rodzinnych, które są prawdziwą kuźnią przedsiębiorczości i walki z biedą, budują klasę średnią i rodziny.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także