11.09.2020/12:53

Wielka Brytania: Sklepy w niedziele będą otwarte dłużej? Apel członkini parlamentu

Nickie Aiken, członkini Izby Gmin brytyjskiego parlamentu apeluje o wydłużenie niedzielnych godzin pracy sklepów w centrum Londynu. Ma to pomóc w odbudowaniu gospodarki po lockdownie spowodowanym koronawirusem.

Aiken, która w parlamencie z ramienia Partii Konserwatywnej reprezentuje londyńskie City oraz Westminister twierdzi, że sklepy powinny być otwarte w niedziele o 2 godziny dłużej. Jak podkresla portal retailgazette.co.uk, jej zdaniem ma to przyczynić się do pobudzenia brytyjskiej gospodarki w dobie pandemii. Nowe rozwiązanie miałoby dotyczyć sklepów np. przy słynnym West End.

Przemawiając w Izbie Gmin Aiken podkreśliła również, że dodatkowym skutkiem wydłużenia czasu pracy sklepów, byłoby również większe zainteresowanie odwiedzaniem barów i restauracji. Przedstawiła także listę rozwiązań, które powinno się rozważyć, celem ochrony przedsiębiorstw oraz miejsc pracy.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także