14.05.2013/13:33

Sklepy wierzą w programy lojalnościowe

Jeden sklep uczestniczy średnio w 1-2 programach lojalnościowych – wynika z ogólnopolskiego badania uczestników programów lojalnościowych B2B – Loyalty Insight.

Im większa placówka, tym z większej liczby programów korzysta. Najbardziej aktywne sektory, jeśli chodzi o organizacje tego typu akcji, to producenci piwa, wyrobów tytoniowych, napojów, słodyczy i słonych przekąsek oraz innych niż piwo produktów alkoholowych. Dwie trzecie handlowców przyznaje, że chciałoby uczestniczyć w większej liczbie programów. Jak zapewnia Marek Kosakowski z Data Solutions, badanie pokazuje czego sklepy oczekują od producentów, jak powinien wyglądać idealny program lojalnościowy na rynku B2B oraz jak programy lojalnościowe B2B wpływają na kondycję polskiego handlu tradycyjnego w branży FMCG. Badanie przeprowadziła firma TNS Polska w okresie od listopada 2012 roku do marca br. Jego uczestnikami byli właściciele, osoby zarządzające oraz sprzedawcy małych, dużych i średnich sklepów niezrzeszonego handlu tradycyjnego FMCG.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.