20.07.2018/09:52

Słynna sieć sklepów odzieżowych Primark wchodzi do Polski!

Jak informuje "Puls Biznesu", irlandzki gigant odzieżowy już niebawem może wejść do naszego kraju. Negocjuje już podobno pierwsze lokalizacje.

Gazeta, powołując się na swoje źródła, podaje, że pierwsze sklepy mogłyby się znaleźć w budowanej właśnie warszawskiej Galerii Młociny. Negocjacje toczą się też ponoć w sprawie dwóch lokalizacji w Krakowie – po jednym z marketów budowlanych oraz w jednym z obiektów ECE. Firma, póki co, nie odniosła się do doniesień „PB”.

Primark to jeden z największych odzieżowych sprzedawców detalicznych w Europie. Swoje sklepy ma także w Stanach Zjednoczonych. Obecnie dysponuje ok. 350 placówkami, z czego 170 znajduje się w Wielkiej Brytanii. W ostatnim roku rozliczeniowym przychody sieci przekroczyły 7 mld funtów.

Eksperci podkreślają, że na pojawienie się sieci w Polsce, z jeszcze większym utęsknieniem niż klienci, czekają właściciele centrów handlowych. Wejście Primarka do tego typu miejsca to nie tylko kwestia prestiżu, ale także szansa na przyciągnięcie znacznie większej liczby klientów i wzrost przychodów.

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Zakopianka 22.07.2018

    Niech na Podhalu wynegocjuja lokalizacje, dwie galerie duże powstają w Nowym Targu a jedną już jest na Krupówkach tylko nie wiadomo kiedy zostanie otwarta

  • Edek 20.07.2018

    O wejściu Primarka do Polski mówi się od kilku lat i na dodatek wciąż mówi się, że stanie się to "niebawem". Mowa-trawa.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.