02.10.2018/12:10

Solidarność idzie na starcie z sieciami Biedronka, Auchan, Castorama i Amazon

NSZZ „Solidarność” domaga się pilnego spotkania „na poziomie branżowym” przedstawicieli ministerstwa pracy ze związkowcami i pracodawcami, w sprawie sytuacji pracowników sieci Biedronka, Auchan, Castorama oraz firmy logistycznej Amazon Fulfillment Polska. Związkowcy chcą zmian w Kodeksie pracy oraz podjęcia „pilnych działań interwencyjnych”.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Joko 04.10.2018

  Zapraszamy na Bora-Komorowskiego w Krakowie jak tam kasjerow i pracownikow sie poniewiera.Slynna Pani z Myslowic dalej pelni funkcje Dyrektora.

 • Sonna 04.10.2018

  @Ajmax - macie "S" w swojej firmie? Jesli tak, niech zajmie sie sprawa. Jesli nie, czas chyba zalozyc zamiast marudzic.

 • Ajmax 03.10.2018

  A o Makro nikt nie pamięta, a tu wcale nie jest lepiej.

 • gija888 03.10.2018

  Tak źle jest jest w tej chwili w dyskontach nie było nigdy, pracownicy dostają po 30-33 palety do rozładowania, mnóstwo towaru do spakowania tzw. in-outów, to wszsystko trzeba postreczować, ułożyć i zapakować. Dochodzi do tego do zmiany 200 cenówek w listwach, ciągle jakieś relokacje bo brakuje ludzi w innym dyskoncie. Poza tym ludzie coraz bardziej się znają na cenach i widzą że w dyskontach ceny są dużo wyższe niż w innych sklepach.

 • Jack 03.10.2018

  Jak uczy historia to każda współpraca populistycznych polityków ze związkami zawodowymi źle się kończy dla danego kraju. Tak było w Niemczech gdzie Hitler współpracował najpierw ze związkami a później je zlikwidował a czołowych działaczy posłał albo do obozów albo na front. Tak było w Argentynie, gdzie współpraca peronistów i związków doprowadziła do upadku gospodarczego kraju. W Polsce też mamy przypadki negatywnej współpracy populistów i związkowców - pis najpierw sprzedał za grosze stocznie gdańską Ukraińcom a teraz chce ją odkupić za znacznie większą kasę mimo, ze jest bankrutem. Takich przykładów negatywnych działań pisu jest więcej.

 • ~~fakt 03.10.2018

  To dawno powinno być zrobione ,pracownik się wcale nie liczy .ważny jest zysk ,a czy pracuje za dwóch czy trzech to nie jest ważne. To nie tylko handel ale w innych zakładach to samo się dzieje .rozpoczynanie pracy w niedziele czy święta państwowe lub w wolne dni proponowanie przyjścia do pracy .co z tego że jest płatne ale kiedy odpocząć?

 • Zgrzyt 02.10.2018

  Powinni przysporzyć się również Tesco

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.