06.02.2017/12:26

Solidarność zabiera głos ws. deklaracji o 500+ w Auchan

Jak twierdzą związkowcy, pracownicy Auchan dostają do wypełnienia ankiety, w których muszą się przyznać, czy pobierają środki z programu Rodzina 500+. Ich zdaniem sieć chce uwzględniać te świadczenia przy podziale pieniędzy z funduszu socjalnego. W ocenie handlowej Solidarności takie postępowanie jest niezgodne z prawem.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Amber 15.02.2017

  Do pełni obrazu dodam, że ja świadczenie pobieram (dwójka dzieci) i oświadczyłam o tym bez przymusu i bez protestu, choćby ze względu na sytuację mojej koleżanki z działu, która świadczenia nie ma (jedno dziecko, minimalnie za wysokie dochody na to, aby to świadczenie uzyskać), której dochody są w związku z tym, na głowę w rodzinie, sporo niższe od moich. Uważam, że to byłoby nieuczciwe wobec niej, gdybym tych pieniędzy nie doliczyła, no bo w końcu ja je mam do dyspozycji, a ona nie. Ciekawe co na to panowie i panie związkowcy...

 • Odplywam 07.02.2017

  Z akcjami podobnie mialy byc dobrowolne,a byly wymuszane pod pretekstem podwyzki lub zwolnienia z pracy.Ta firma z polakow robi ciemna mase.

 • dario 06.02.2017

  Ciekawe gdzie ci ludzie byli jak zostały położone negocjacje w sprawie podwyżek na 2017rok??
  Od tego zacznijcie i tam się kłóćcie nie o 500plus. Jeżeli ktoś ubiega się o zapomogi np na rozpoczęcie roku szkolnego itp to niech pokaże faktyczne dochody. Ludzie wszawe grosze zarabiają a tu pieniactwo o podawanie lub nie 500plus. Godną płacą w auchan niech się szef pan Alfred z naszą super szefową która milczy jak zaklęta zajmą.

 • polski sklep górą 06.02.2017

  jeśli się ni podobają zwyczaje w firmie, to można zmienić na prace w Biedronce, buhahahhaha. Hipermarkety są hołubione zarówno przez Polaków , jak i kolejne rządy... trzeba kochać mimo drobnych wad :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.