04.05.2017/13:21

SPAR chce mieć 50 sklepów na Ukrainie w ciągu 3 lat

Koncern SPAR International wspólnie z konglomeratem VolWest Group chce otworzyć na Ukrainie 50 sklepów SPAR w ciągu trzech najbliższych lat. Firmy właśnie otworzyły swój pierwszy wspólny sklep na rynku ukraińskim.

Placówka SPAR typu convenience o powierzchni 250 mkw. ruszyła w miejscowości Rivne, na Zachodniej Ukrainie. Sklep uruchomiła spółka SPAR Ukraina, która jest częścią grupy VolWest (hurtownik i grupa inwestycyjna, która zarządza na lokalnym rynku siecią 200 sklepów Nasz Kraj). Kolejna placówka - SPAR Express - ruszy wkrótce w miejscowości Ternopil.

Przypomnijmy, że w styczniu 2017 r. spółka Ukrainie podpisała umowę o współpracy z centralą SPAR International, która przewiduje rozwój na Ukrainie sieci sklepów własnych i franczyzowych. Pierwsza placówka holenderskiej sieci ruszyła na Ukrainie w 2001 r. i działa ich obecnie ok. 15.

W planach jest otwarcie 15 sklepów do końca 2017 r., a w perspektywie trzech lat ma ich być ok. 50.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.