21.09.2015/10:40

SPAR rusza z programem Tu się sprawdza dorosłość

SPAR dołączył do programu „Tu się sprawdza  dorosłość”, w ramach którego ekspedienci w placówkach sieci będą rzetelnie kontrolować dokumenty tożsamości młodzieży i sprzedawać wyroby alkoholowe wyłączenie osobom pełnoletnim.

Program Tu się sprawdza dorosłość - realizowany wspólnie przez branżę producentów i importerów mocnych alkoholi pod egidą związku branżowego Polski Przemysł Spirytusowy - skierowany jest do sprzedawców i właścicieli sklepów, które posiadają w swojej ofercie wyroby alkoholowe. Głównym celem programu jest zmniejszenie dostępności alkoholu dla osób nieletnich. Sklepy, które dołączają do programu zobowiązują się tym samym do rzetelnej kontroli dokumentów tożsamości młodzieży i niesprzedawania alkoholu osobom, które nie ukończyły 18 roku życia. Partnerami programu są organizacje branżowe zrzeszające handel: Polska Izba Handlu oraz Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. Akcję objęło patronatem Ministerstwo Gospodarki oraz Komenda Główna Policji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.