12.05.2020/13:47

Społem startuje z nowym, ogólnopolskim e-sklepem. Artykuły spożywcze, AGD, galanteria

Zarząd KZRSS Społem poinformował dziś, że prace dotyczące utworzenia internetowego sklepu Społem właśnie dobiegły końca. Choć niektóre spośród 240 spółdzielni spożywców zrzeszonych w KZRSS Społem posiadają już własne, lokalne sklepy internetowe, władze Społem chciałyby docelowo przenieść cały e-commerce na jedną, wspólną platformę.

O planach Społem serwis wiadomoscihandlowe.pl informował jako pierwszy w listopadzie ubiegłego roku. Sieć zapowiadała wtedy utworzenie jednego, ogólnopolskiego e-sklepu z żywnością. Jak dziś poinformowała – te plany właśnie zostały zrealizowane.

„Sklep zaprojektowany i wykonany został na potrzeby wszystkich spółdzielni zrzeszonych w KZRSS Społem. Jest również odpowiedzią na obecne wyzwania rynku oraz rozwoju spółdzielni w następnych latach. Nasze rozwiązanie będzie realizować dwa cele: wzrost sprzedaży Spółdzielni oraz odświeżenie i wspólną promocję marki Społem. W ciągu 3 lat chcielibyśmy osiągnąć 5 proc. udziału w sprzedaży asortymenty spożywczego” – poinformował w imieniu zarządu Paweł Kochański, prezes.

W e-sklepie Społem, którego wersja testowa jest ukończona, klienci po wpisaniu swojego kodu pocztowego będą zapoznawać się z ofertą produktów dedykowaną ich regionowi. Poprzez sklep internetowy klienci będą mieli możliwość zakupu większości asortymentu Spółdzielni: od produktów spożywczych, galanterii, poprzez chemię gospodarczą kończąc na sprzęcie AGD. „Wraz z rozwojem potrzeb Spółdzielni oraz klientów będziemy wprowadzać kolejne funkcjonalności sklepu. Ponadto planujemy uruchomić moduł cateringowy online w odpowiedzi na zapotrzebowanie części Spółdzielni posiadających gastronomię. Duży obszar działalności sklepu poświęcony jest na produkty sprzedawane pod marką własną Społem” – poinformował zarząd.

Uruchomienie sklepu internetowego to element strategii Społem, która zakłada mocniejsze otwarcie się na młodszego konsumenta. Społem rozwijając się na rynku e-grocery chce wykorzystać atut, którego brakuje niektórym innym graczom działającym w tym kanale, ponadto Spółdzielnie spożywców rozrzucone są po całej Polsce, co pozwoli osiągnąć odpowiedni zasięg przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Jakub 12.05.2020

    A link do sklepu ?? Szukam w internecie i nie mogę znaleźć.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.